39

فراخوان جشنواره «فرفره» منتشر شد

  • کد خبر : 667
  • 09 دی 1399 - 14:51
فراخوان جشنواره «فرفره» منتشر شد
اولین دوره جشنواره فرهنگی هنری «فرفره»، توسط ماهنامه «قلک» و با همکاری موسسات فرهنگی و اقتصادی با محوریت موضوعی «کودکان و دوران کرونایی» در دو بخش هنری و ادبی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی جشنواره فرفره، ماهنامه «قلک» که از مردادماه 1393 با هدف فرهنگ‌سازی، آموزش ارزش‌ها، هنجارها، الگوهای زیست اجتماعی و بهبود سبک زندگی کودکان 3 تا 7 سال منتشر می‌شود، در نظر دارد با توجه به اهمیت این دوران تاریخی، برخی از وجوه زندگی کودکان در دوران مواجهه و شیوع ویروس کرونا را در قالب فعالیت‌های ادبی و  هنری به رقابت بگذارد.

بر این اساس اولین جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره «کودکان و دوران کرونایی» توسط ماهنامه «قلک» و با همکاری سازمان‌ها و موسسات فرهنگی و اقتصادی برگزار خواهد شد.

بدین منظور از تمامی هنرمندان، اولیای تربیتی، مربیان، پژوهشگران و همچنین تمامی خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان در هر سطح و حرفه‌ای دعوت می‌شود تا در این جشنواره شرکت کنند.

جشنواره فرهنگی‌هنری «فرفره» در دو بخش هنری : 1- عکاسی 2- نقاشی و ادبی: 1- شعر 2- داستان کوتاه برگزار خواهد شد. همچنین داوری و اهدای جوایز به برگزیدگان این دوره پس از انتخاب هیئت داوران بر اساس رد‌ه‌بندی سنی مندرج در فراخوان صورت خواهد گرفت که شامل تندیس، لوح سپاس و جوایز نقدی خواهد بود.

داوری این دوره جشنواره را فریدون عموزاده خلیلی – نویسنده، پژوهش گر، روزنامه‌نگار-، معصومه یزدانی –  نویسنده، سردبیر ماهنامه قلک، عضو انجمن نویسندگان- ، علی خانجانی – نویسنده و پژوهش‌گر- ، علیرضا کریمی‌صارمی – عکاس و استاد دانشگاه، بنیانگذار و رئیس آژانس عکس ایران-، زهرا موسوی – شاعر، نویسنده فیلمنامه رئال و انیمیشن، کارشناس شعر ماهنامه قلک – و هدی حدادی – تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان، نویسنده و شاعر، مدیر هنری تشکیل می‌دهند.

سید غلامرضا کاظمی دینان (مشاور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو)، بهنام تقی‌پور (مدیر مسئول ماهنامه قلک)، محمود ترابیان (مدرس علوم ارتباطات، نویسنده و مدیر روابط عمومی) و محسن حموله (مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) اعضای شورای سیاست‌گذاری اولین جشنواره فرهنگی هنری «فرفره» را تشکیل می‌دهند.

لینک کوتاه : https://capf.ir/?p=667

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها