9

شماره ۱۱۰ «قلک» منتشر شد

  • کد خبر : 1333
  • 11 شهریور 1402 - 12:22
شماره ۱۱۰ «قلک» منتشر شد
شماره ۱۱۰ «قلک»؛ ماهنامه‌ای برای آموزش مبانی اقتصاد به کودکان ۳ تا ۱۰ سال، منتشر شد.

به گزارش جشنواره فرهنگی هنری فرفره به نقل از روابط‌عمومی ماهنامه «قلک»، صدودهمین شماره این ماهنامه همراه با شعر، داستان، بازی، سرگرمی و مطالبی درباره اهمیت حفاظت از محیط‌زیست، آموزش انتخاب در شرایط اضطراری و… منتشر شد. در شماره ۱۱۰ «قلک» به مدیرمسئولی بهنام تقی‌پور و سردبیری معصومه یزدانی، هم‌چون شماره‌های پیشین، کارشناسی داستان‌ها را زهرا شاهی و کارشناسی شعر را زهرا موسوی برعهده داشته‌اند.

از جمله مطالبی که در این شماره از «قلک» می‌خوانیم داستانی با عنوان «چی ببرم سفر؟» نوشته مریم شجاعی‌پور با تصویرگری فاطمه زمانه‌رو است که می‌کوشد لزوم انتخاب در شرایط اضطراری را به کودکان بیاموزد. شهرزاد شهرجردی و بهار علیجانی، نویسنده و تصویرگر داستان دنباله‌دار «شای‌شای» در این شماره در داستانی با عنوان «مامان شای‌شای و آقا دام‌دام در آشتی‌کنان» از قهر و آشتی‌های کودکان نوشته و آن را به تصویر کشیده‌اند. در دیگر داستان دنباله‌دار «قلک» با عنوان «نقاشی‌های پتوی گل‌بهار» به قلم الهه ایران‌فرد و تصویرگری ویدا کریمی، با محوریت لزوم حفاظت از محیط‌زیست، این بار در مورد سمندر لرستانی و خطراتی که حیاتش را تهدید می‌کند می‌خوانیم.

در «اخبار قِل‌قُلکی»، دیگر بخش ثابت ماهنامه «قلک»، نوشته زهرا جلایی‌فر با تصویرگری میثم موسوی، اخبار روز در قالبی طنز به تصویر کشیده شده است. آموزش بازی حرکتی «گل‌بال» به کودکان به نویسندگی علی‌اکبر و حسن جلایی‌فر با تصویرگری فاطمه زمانه‌رو هم از دیگر بخش‌های شماره ۱۱۰ ماهنامه «قلک» است. در «تابستان در این‌ور و آن‌ور دنیا» نوشته جویا میرزاده کودکان با تفریحات و سرگرمی‌های دیگر مردم دنیا از جمله مکزیک، جامائیکا و ایسلند در فصل تابستان آشنا می‌شوند. «کاغذهای رنگی‌رنگی ژوان» هم عنوان گفت‌وگوی بهارگل تولایی، خبرنگار شش ساله افتخاری «قلک» با ژوان منصوریان است که با کاغذ و رنگ، کاغذکادوهایی رنگی‌رنگی درست می‌کند. در انتهای صدودهمین شماره «قلک» نیز شعری با عنوان «نمره بیست سنگان» را می‌خوانیم که شاعر در آن از زحماتی می‌گوید که کارکنان شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان برای چرخش چرخ اقتصادی کشور می‌کشند.

شماره شهریورماه نشریه «قلک» در دهمین سال فعالیت خود با مدیریت داخلی الهام تقی‌پور و طراحی گرافیک و صفحه‌آرایی نگار آشتیانی در ۳۲ صفحه و با قیمت ۷۰ هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. نسخه چاپی «قلک» را از دیجی‌کالا و نسخه دیجیتال آن را از طاقچه تهیه کنید و برای اشتراک با شماره ۸۸۳۵۶۰۷۶ تماس بگیرید.

لینک کوتاه : https://capf.ir/?p=1333

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها